Idee ja teostus: Ansambel U: (Tarmo Johannes, Helena Tuuling, Taavi Kerikmäe, Vambola Krigul, Merje Roomere, Levi-Danel Mägila)
Kaastegev: Tammo Sumera (helindus, andmetöötlus)
Tarkvaralahendused: Tarmo Johannes, Tammo Sumera
Esiettekanne: 23.10.11 festival NYYD 2011, Kanuti Gildi SAAL, wifi-põhise versiooni esiettekanne: 21.05.15, Classical: NEXT, Rotterdam 
Kestus: u 40..50 min (lühiversioon u 30 min)
 

 

 

Kirjeldus

„Publikuorkester” on ansambel U: välja töötatud projekt, mis uurib demokraatia võimalikkust kontsertsituatsioonis. Kuulajatele langeb osaks ebatavaliselt suur võim – nad saavad mõjutada,  mis parajasti kõlab, kuidas kontsert areneb, väljendada koheselt oma arvamust ja anda tagasisidet.
Ühes kontserdiosas saavad kuulajad esitajatega kaasa mängida, teises luua reaalajalist partituuri, kolmandas hääletada ja hinnata kõlavat muusikat.
Aktiivseks osalemiseks on vaja süle- või tahvelarvutit või nutitelefoni, minna kohapeal spetsiaalselt tekitatud wifi võrku ning avada etteantud veebileht, seejärel järgida juhtnööre. Osalemine on jõukohane igaühele. Loomulikult võib ka lihtsalt kuulata!

„Publikuorkester” osutus üheks kaheksast väljavalituks enam kui kahesajast pakutud projektist rahvusvahelisele muusikafoorumile „Classical: NEXT” Rotterdamis 2015 a.

Publikuorkestri käigus toimub ka 1..2 komponeeritud teose esitus.

 

Tehnilised vajadused

dataprojektor ja suur ekraan (või valge sein), suur TV vm ekraan (nähtav muusikutele laval), VGA splitter; kõnemikrofon (juhtmevaba, kui võimalik), helivõimendus ja kõlarid (stereo), väike helipult (2 liinisisendit, 1 mikrofonisisend); laud (laval) 2 arvutile ja mikserile, 2 tooli laua taga, elektritoide (5 pesa).

klaver, klaveritool, 5 tooli esitajatele, 6 noodipulti;

löökpillid (sõltub täpsest kavast): vibrafon, suur trumm pöördstatiiviga, väike trumm ja statiiv, tamburiin ja stand, 2 erinevat marakat/shakers, 2 erinevat trianglit kinnitustega topeltstatiivil, suur taldrik ja statiiv, suur tam-tam ja statiiv, 2 pulgaalust.

U: toob kaasa wifi-riistvara ja loob vajaliku wifi kohtvõrgu.


Lavapaigutuse kohta vt 'audience orchestra stage plan.pdf'.