Avaleht
Mängijad
Kontserdid
CDd, helinäited
Galerii
Kontakt

CD "U:" esitlusNeljapäeval, 16. aprillil kell 18 toimub Ansambel U: esikplaadi „U:" esilus, mis leiab aset korraga kahes kohas – „päris maailmas“ Estonia Talveaias ning sellega paralleelselt Eesti virtuaalsaatkonnas, mis asub „Second Life“ nime kandvas virtuaalmaailmas.

Second Life on virtuaalne keskkond, kuhu kasutajad saavad oma arvutitest sisse logida, ringi liikuda, suhelda ja tegutseda oma virtuaalsete tegelaskujude, nn. avataride abil. Second Life'is osalemise võimalused on praktilistelt piiramatud. Olles mõistnud virtuaalsete keskkondade tähtsust tulevatel aastatel, avas Eesti 2007. a kolmanda riigina maailas Second Life'is virtuaalse saatkonna. Auhindu võitnud arhitektuuriga hoones asub konverentsisaal, näituseruum, vastuvõturuum ning tehnoloogiatuba, kus tutvustatakse Eestit kui e-riiki. Korraldatakse kunstinäitusi, kontserte, loenguid ning muid üritusi, ühtlasi on võimalik kasutada välisministeeriumi teenuseid, nt. konsulteerida ametnikega viisade toatlemise asjus. Vt. saatkonda tutvustav brosüüri.


Eesti virtuaalsaatkond

Arvestades käesoleva innovatsiooniaasta suunitlustega, tutvustatakse plaati lisaks eesti publikule ka kõikidele huvilisetele Second Life'i kasutajate hulgas üle maailma, kel on ülimalt lihtne end selleks ajaks saatkonda kohale „teleportida“.


Lava, kus esitlus hakkab toimuma.

Virtuaalsaatkonda sisenemiseks tuleb kõigepealt ennast Second Life’i kasutajaks registreerida ning vastav programm oma arvutisse paigaldada, vt. http://www.secondlife.com

Second Life on arvutile küllaltki ressursinõudlik lahendus, seal liikumiseks on vajalik korralik internetiühendus, 3D graafikat toetav küllaltki võimekas videokaart ning piisava jõudlusega arvuti. Tehniliste nõudmiste kohta vt. lähemalt: http://secondlife.com/support/sysreqs.php

SecondLife'is toimetamine pole väga keerukas, kuid nõuab veidi harjutamist – enne kui on omandatud elementaarsed oskused, pole võimalik oma esimesest asupaigast, Help Island, edasi liikuda. Häid juhiseid leiate: http://secondlife.com/support/
Videoõpetusi esimesteks sammudeks:
http://wiki.secondlife.com/wiki/Video_Tutorials/Basics

Eesti saatkonda saab jõuda sisestades SL brauseri otsingusse 'Estonian embassy' või selle lingi kaudu.

U: on ansambli esikplaat, kuhu on koondatud parimad viimastel aastatel ansamblile komponeeritud teosed. Albumile on jäädvustatud Helena Tulve „stream 2“ (2009), Tauno Aintsi „1film“ (2006), Andres Lõo „Miimiline partituur“ (2005), Tatjana Kozlova „Circles“ (2004) ning Märt-Matis Lille „When the Buffalo Went Away...“ (2007) ja „Mu nuttev hääl on sügistuul“ (2005).

Esitlusel kõlavad:
Helena Tulve    stream 2 flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2009, versiooni esiettekanne)
Tauno Aints             1film flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2006)


Esitlus toimub koostöös EV Välisministeeriumi ja Eesti Heliloojate Liiduga, ülekannet Second Life'i aitavad teostada:
Maria Belovas, Edward Ekker ja Allan Arjut.
Helindus: Tammo Sumera